Blog > Komentarze do wpisu

FelieTonik: Sztuczne Fiołki

Z Częstochowy dotarły do nas niepokojące informacje. Zniknęły "Sztuczne Fiołki", które obrażały uczucia. Religijne oczywiście.
Obrażały w tak dużym stopniu, że pewien obywatel (a może ich grupka), nad wyraz religijny i co gorsza - religijnie obrażony (!) - poczuł się w obowiązku źródło tego obrażenia usunąć.

4 Sztuczne Fiołki trafiły więc do magazynu. Ale nie byle jakiego. Oj, nie. Szatana wodą święconą się wywabia, jak plamę proszkiem Waniszem (kryptoreklama!), zatem obrażające religijne uczucia prace zostały zabrane nie gdzie indziej, ale do najwyższej w pobliżu instancji kościelnej.

Bo i któż inny może dać sobie radę z tak wielkim problemem, jak nie sam biskup? No, najwidoczniej wybór nie był zbyt trafny, bowiem prace, jak zostały dostarczone, tak później leżały i nadal obrażały uczucia religijne. Tym razem - na szczęście w zamknięciu (zasięg obrażania był ograniczony do murów kurii). Prawdopodobnie pomieszkiwałyby one tam nadal, gdyby nie nagła wizyta, uprzednio zaproszonego, dyrektora muzeum w Częstochowie, który, chcąc nie chcąc, prace rozpoznał.

No i bęc. Puszka Pandory została otwarta, a z niej wyleciały wszystkie media Polskie (oprócz tych niepokornych, które z założenia skrytykowały mejnstrim za to, że zajmują się sprawami kościoła, lewaki jedne, bo przecież to kościoła sprawa, co robi ze skradzionym mieniem). Rumor był nieprzeciętny, rzecznik kurii nie wychodził z pracy (podobno nawet we śnie odbierał telefony). Uknuto więc wersję (przypowieść!) o tym, jak obrażeni obywatele, uprzednio dzwoniąc do kurii i skarżąc się na stan swoich uczuć religijnych, postanowili zdjąć (w czynie społecznym!) kilka "Sztucznych Fiołków" i następnie, właściwie bez wiedzy kogokolwiek w kurii, podrzucili je biskupowi.

Cóż morał płynie z tego smutny. Bowiem nie dość, że prace te zostaną zwrócone, to jeszcze, jak na złość (!), okazało się, że autor ma wiele, wiele kopii. Skubaniec opublikował je na Facebooku.

Czy obrażaniu religii nigdy nie będzie końca?!

FelieTonik

wPotylice

wtorek, 24 września 2013, vir0n

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: